Koncert Noworoczny w SDK

10-01-2011

SANOK. Sanocki Dom Kultury zaprasza  melomanów na KONCERT NOWOROCZNY zespołu smyczkowego CON AMORE, który odbędzie się już w najbliższy piątek  (14 bm.) o godz. 17.00. Wstęp wolny ! – zaproszenia do odebrania w SDK.

“CON AMORE” zespół smyczkowy, działa w Sanockim Domu Kultury od listopada 2000 roku. Zrzesza dzieci i młodzież grającą na instrumentach smyczkowych.

Celem spotkań jest wspólne muzykowanie, rozwijanie wyobraźni muzycznej, poznawanie różnorodnej, bogatej literatury kameralnej oraz promowanie muzyki smyczkowej w środowisku.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Grażyna Dziok, pełniąca jednocześnie rolę dyrygenta i koncertmistrza.

Od pierwszego koncertu, który odbył się w styczniu 2001 roku, zespół zyskał sobie dużą popularność i sympatie słuchaczy. Dlatego też prowadzi bogatą działalność koncertową uzyskując uznanie publiczności i znakomite recenzje prasowe. Występuje w różnych miejscowościach naszego regionu, a także za granicami kraju. Dokonał również nagrań dla rzeszowskiego radia. Dzięki działalności zespołu “Con Amore” piękna muzyka skrzypcowa zyskała w Sanoku dużą rzeszę wielbicieli i zachęciła młode pokolenie do edukacji muzycznej.

Zespół “Con Amore” ma bogaty i różnorodny repertuar sięgający od muzyki barokowej aż po lekkie brzmienie muzyki rozrywkowej. W czasie swojej działalności zaprezentował dużo koncertów tematycznych. Jest to między innymi muzyka sakralna, przeboje muzyki klasycznej, muzyka polska, koncerty walentynkowe z przekrojem muzyki romantycznej, koncerty muzyki filmowej, najpiękniejsze melodie Europy.

Zespół często podejmuje próby wzbogacania swojego brzmienia. Koncertując wspólnie z instrumentami dętymi i perkusją uzyskuje brzmienie małej orkiestry symfonicznej. Podczas swojej działalności zespół “Con Amore” występował wspólnie z Chórem im. Św. Cecylii wielokrotnie koncertując w sanockich świątyniach i salach koncertowych. We wspólnym wykonaniu pięknie brzmią kolędy i muzyka wokalno-instrumentalna. Zespoły występowały również z koncertami na Węgrzech. W roku 2005 zespół “Con Amore” i Chór Św. Cecylii otrzymali Nagrodę Miasta Sanoka w dziedzinie upowszechniania kultury.

SDK
ul. Mickiewicza 24
38-500 Sanok
tel. 13 46 31 042
www.sdksanok.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.