Konferencja na temat zagospodarowania polsko-ukraińskiej granicy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W piątek 28 stycznia, w drogowym przejściu granicznym w  Korczowej, odbyła się konferencja dotycząca koncepcji zagospodarowania granicy wschodniej w województwie podkarpackim.

Uczestniczyli w niej wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz, Michajło Cymbaljuk przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Publicznej, a także Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Dominik Tracz i Dyrektor Izby Celnej w Przemyślu Piotr Daniel.

Podczas konferencji Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz stwierdziła, że w bieżącym roku, ponad 40 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje związane z budową i rozbudową przejść granicznych na Podkarpaciu. Środki te pochodzą z Programu rozwoju infrastruktury granicznej na polsko-ukraińskiej granicy państwowej w latach 2010-2013, Funduszu Granic Zewnętrznych, Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Komendant Bieszczadzkiego OSG przedstawił aktualne i planowane rozwiązania (ułatwienia) w zakresie kontroli granicznej i celnej w istniejących przejściach granicznych, a także stan ich przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Mówił również o nowo budowanym przejściu granicznym w Budomierzu i konieczności modernizacji przejścia drogowego w Korczowej.

BOSG

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."