REKLAMA

Konferencja na temat zagospodarowania polsko-ukraińskiej granicy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W piątek 28 stycznia, w drogowym przejściu granicznym w  Korczowej, odbyła się konferencja dotycząca koncepcji zagospodarowania granicy wschodniej w województwie podkarpackim.

Uczestniczyli w niej wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz, Michajło Cymbaljuk przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Publicznej, a także Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Dominik Tracz i Dyrektor Izby Celnej w Przemyślu Piotr Daniel.

Podczas konferencji Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz stwierdziła, że w bieżącym roku, ponad 40 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje związane z budową i rozbudową przejść granicznych na Podkarpaciu. Środki te pochodzą z Programu rozwoju infrastruktury granicznej na polsko-ukraińskiej granicy państwowej w latach 2010-2013, Funduszu Granic Zewnętrznych, Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Komendant Bieszczadzkiego OSG przedstawił aktualne i planowane rozwiązania (ułatwienia) w zakresie kontroli granicznej i celnej w istniejących przejściach granicznych, a także stan ich przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Mówił również o nowo budowanym przejściu granicznym w Budomierzu i konieczności modernizacji przejścia drogowego w Korczowej.

BOSG

29-01-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.