Mali detektywi!

GMINA SANOK. Sanocka Policja włączyła się do akcji promującej czytanie dzieciom. Funkcjonariusz przeczytał zgromadzonym uczniom książkę pt. „Policjantka Pola”. Ponadto pierwszoklasiści zostali mianowani na „detektywów wiedzy”.

W poniedziałek policjanci z zespołu ds. nieletnich odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Pisarowcach. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby przyłączyć się do akcji pn. „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Głównym celem tych działań jest zachęcenie dzieci do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki oraz czytania książek. Była to także świetna okazja aby opowiedzieć dzieciom o pracy policjanta oraz przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa.

Podczas spotkania funkcjonariusz czytał zgromadzonym uczniom książkę o policjantce Poli. Pierwszoklasiści zostali przez policjantów pasowani na „detektywów wiedzy”. Oczywiści wcześniej dzieci rozwiązywały wiele zadań, aby udowodnić , że zasłużyły na to mianowanie.

Policjanci opowiedzieli dzieciom o specyfice swojego zawodu, poinformowali najmłodszych jakimi cechami charakteru powinni odznaczać się przyszli stróże prawa. Funkcjonariusze przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Na zakończenie spotkania policjanci rozdali uczniom elementy odblaskowe, które w znacznym stopniu zwiększają ich widoczność na drodze.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."