Matury 2011 rozpoczęte!

04-05-2011

SANOK. Pierwszą próbę sił z egzaminem maturalnym mają za sobą uczniowie sanockich szkół ponadgimnazjalnych. Matura z języka polskiego zaskoczyła swoją „łatwością” – jak mówili w zdecydowanej większości maturzyści z popularnego „Ekonomika”. Ale czy będzie tak jutro podczas egzaminu z matematyki?

Blisko 400 tysięcy maturzystów z ponad 8 tysięcy szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło do egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym w skali Polski.

W bieżącym roku uczniowie zmierzyli się z wierszami Mickiewicza oraz Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej a także z charakterystyką Justyny bohaterki „Granicy” Nałkowskiej.

o procedurze maturalnej…

Przy egzaminach maturalnych dzień pracy rozpoczynamy o godzinie 6.30. Tuż przed godziną 7.00 w szkole pojawia się kurier, który dostarcza w zapakowanych pudłach arkusze egzaminacyjne. Następnie dyrekcja otwiera pudła i sprawdza czy nie zostały uszkodzone koperty w których znajdują się testy. Pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu ponownie nienaruszalność bezpiecznych kopert sprawdzają przewodniczący poszczególnych komisji oraz przedstawiciele uczniów. A później zostaje już tylko oczekiwanie na pierwszego maturzystę, który opuści salę egzaminacyjną – mówiła Maria Pospolitak, Dyrektor ZS nr 1 w Sanoku.

o przedmaturalnych oczekiwaniach, lękach i obawach…

Spodziewaliśmy się współczesności, ponieważ stosunkowo rzadko pojawia się ona w arkuszach maturalnych. Natomiast uczniowie najbardziej obawiali się pozytywizmu – mówiła Zofia Liput, nauczyciel języka polskiego w ZS nr 1 w Sanoku.

 

 

 

o trudnościach…

Wydaje mi się, że największą trudność tegorocznym maturzystom sprawiły wiersze, ponieważ nie dla każdego interpretacja jest prosta. Ponadto było jeszcze kilka pytań podchwytliwych… – mówił Damian.

 

 

 

o ogólnym wrażeniu…

Według mnie matura była całkiem prosta. Natomiast z „Granicy” byłam dobrze przygotowana, nawet nie tak dawno w szkole powtarzaliśmy właśnie Nałkowską. Jednak najbardziej obawiam się egzaminu z matematyki – podsumowała Gabriela.

O godzinie 14.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.