Międzynarodowa współpraca nauczycieli

17-11-2011

POWIAT SANOCKI. Nauczyciele z Włoch, Francji, Niemiec i Turcji spotkali się ze starostą sanockim Sebastianem Niżnikiem. Pedagodzy przyjechali do Polski w ramach programu Comenius, na zaproszenie Elżbiety Jurkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Pobiednie.

Głównym zadaniem programu Comenius jest szkolenie nauczycieli, które ma prowadzić do wzrostu poziomu nauczania – Chcemy, aby nasi uczniowie mieli jak najlepsze możliwości rozwoju. Wdrażamy nowoczesne metody nauczania, kładziemy duży nacisk na naukę języków obcych i informatyki, bez których znajomości nie wyobrażam sobie funkcjonowania we współczesnym  świecie – mówi Elżbieta Jurkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół im Jana Pawła w Pobiednie.

– To dla nas bardzo ważna współpraca. Mamy szansę wymienić doświadczenia, podpatrzeć trochę jak działa system edukacji za granicą. Program Comenius polega na współpracy i dokształcaniu nauczycieli, ale korzystają na tym uczniowie. Mają szansę podszkolić język, poznać odmienne kultury i zwyczaje panujące w innych krajach – tłumaczy. - W przyszłości w ramach programu  nasi nauczyciele odwiedzą szkoły, w których pracują zaproszeni goście – dodaje.

Nauczyciele przebywali w Polsce cztery dni. Na zaproszenie starosty sanockiego Sebastiana Niżnika, przyjechali także do Sanoka. Podczas wizyty odwiedzili Muzeum Historyczne i sanocki skansen.

Starosta sanocki Sebastian Niżnik z dyrektor ZS w Pobiednie Elżbietą Jurkiewicz

Podczas spotkania z nauczycielami przedstawiono prezentacje na temat Powiatu Sanockiego

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.