Mikołajkowe Turnieje Halowe za nami. Polska Mistrzem Europy!

08-12-2011

SANOK. Ponad 300 dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat, uczestniczyło w organizowanych przez Fundację Promocji Sportu EKOBALL Mikołajkowych Halowych Turniejach Piłkarskich.

Turnieje rozgrywane były w dniach 3-6 grudnia w hali sportowej ZS nr 3 w Sanoku oraz w hali sportowej przy SP-1 w Sanoku. Emocji było co niemiara, a kilka decyzji organizatorów turniejów jeszcze bardziej uatrakcyjniły przeprowadzenie zawodów.

Jedną z nich było zaproszenie do turnieju drużyny dziewczyn reprezentujących Gminną Szkółkę Piłkarską w Trepczy, dowodzoną przez trenera Mariusza Sumarę. Sam udział dziewczęcej kadry co niektórzy przyjmowali z uśmiechem na ustach, lecz dwa pierwsze mecze w ich wykonaniu zamknęły usta wszystkim malkontentom i niedowiarkom co do ich piłkarskich umiejętności. Zwycięstwo w pierwszym meczu oraz remis w drugim,  dziewczyny głównie zawdzięczają fantastycznej dyspozycji – jak się później okazało – najlepszego zawodnika turnieju - Karoliny Matuszek, która zdobyła aż 5 bramek.

Inną atrakcją – w turnieju dla najmłodszych adeptów objętych działaniami FPS Ekoball, tj. klas 1-3 – było losowanie oraz przyporządkowanie poszczególnych szkół do reprezentacji narodowych biorących udział w Euro 2012. I tak na przykład: SP-4 (drużyna A) wylosowała Polskę, SP-1 (A) – Holandię, SP-3 – Grecję, itp. Główny faworyt do zwycięstwa – oczywiście Polska, nie zawiodła oczekiwań kibiców i pewnie pokonała wszystkich przeciwników, nie tracąc przy tym żadnej bramki! Po zwycięstwach grupowych 4-0 nad Grecją i Rosją (SP-3 oraz SP-1 B) i 9-0 z Czechami (SP-2 A), w półfinale nie dali szans Niemcom, wygrywając 2:0 (SP-Tarnawa Dolna). Finałowy mecz to oczywiście pojedynek z drużyną SP-1 (A), czyli z Holendrami, również zakończony zwycięstwem, jednak w tym spotkaniu dramaturgii było co niemiara aż do końcowego gwizdka sędziego.

Największym zadowoleniem dzieci, oczywiście poza pucharami i nagrodami cieszył się poczęstunek w postaci pizzy, pączków, drożdżówek, czekolad i jogurtów, które podarował Fundacji Święty Mikołaj.

Serce pozostawione przez dzieci na boisku, piękna, pozbawiona kalkulacji wola zwycięstwa bez względu na miejsce w tabeli, radość z każdej zdobytej bramki, śpiewy na trybunach, jakich pozazdrościłby niejeden pierwszoligowy klub, etc etc. daje ogromną satysfakcję oraz bodziec do dalszej pracy z małymi fanatykami piłki kopanej, a w przyszłości miejmy nadzieję – znakomitych piłkarzy.

Wracając do sportowej rywalizacji oraz wyników osiągniętych podczas turniejów, poniżej przedstawiamy osiągnięte rezultaty w poszczególnych kategoriach wiekowych, tabele oraz najlepszych zawodników wybranych przez organizatorów, trenerów i sędziów.

3.12.2011
– Turniej dla rocznika 1999
– Turniej dla rocznika 2000

4.12.2011
– Turniej dla rocznika 1997
– Turniej dla rocznika 1998

6.12.2011
– Turniej dla rocznika 2002 i młodsi

Turnieje zostały zorganizowane ze środków własnych Fundacji Promocji Sportu Ekoball, a także ze środków z dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski i Powiat Sanocki.

WYNIKI, TABELE, NAJLEPSI PIŁKARZE

EkoBall Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.