Młodzi sanoczanie wśród najlepszych w Europie!

29-03-2011

SANOK. Holenderska mekka sportów łyżwiarskich, tor „Thialf” w Heerenveen w Holandii gościł w dniach 18, 19 marca 2011 najlepszych łyżwiarzy Europy w kategoriach wiekowych 12 – 17 lat. W tym gronie znalazła się również reprezentacja Polski, a w niej czterech sanoczan z Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „Górnik”: Marcel Drwięga (14 lat), Kamil Popko (15 lat), Piotr Michalski (16 lat) oraz Kamil Ziemba (17 lat).

Najlepiej z całej czwórki zaprezentował się najmłodszy Marcel Drwięga, który w zawodach sięgnął po srebro na dystansie 1000 metrów oraz brąz w wieloboju, podtrzymując tym samym tradycję dobrych występów sanoczan na gościnnej holenderskiej ziemi.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w każdej kategorii wiekowej startowało po 24 zawodników, miejsca pozostałych łyżwiarzy z Sanok są również bardzo dobre, poparte na dodatek nowymi rekordami życiowymi.

Kamil Popko zajął 14 miejsce, Piotr Michalski7, a Kamil Ziemba10. Reprezentacja Polski w konfrontacji z najlepszymi w Europie uplasowała się na czwartym miejscu w gronie 10-ciu startujących, pokonując chociażby takie potęgi jak Niemcy, Austria czy Włochy.

Opr.Marek Drwięga
Zdjęcia: Viking Race

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.