Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Jaćmierza wśród najlepszych!

28-06-2011

POWIAT SANOCKI. W dniach od 24 do 25 czerwca 2011 roku w Krynicy Zdroju (woj. małopolskie) odbył się kolejny XXI Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Tak, jak dwa lata temu i tym razem nasz powiat reprezentowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Jaćmierza, zdobywając IV miejsce z pokazu parady marszowej oraz V miejsce w konkursie scenicznym.


 W pierwszy dzień w Sali Koncertowej w Krynicy Zdr. odbyły się koncerty konkursowe, do których zakwalifikowały się tylko nieliczne orkiestry. MOD Jaćmierz wystąpiła jako druga w kolejności, prezentując utwory: La Storia Jacoba de Haan’a, Belvedere Klausa – Petera Bruchmann’a oraz Zapora marsz E. Miazgowskiego.

W godzinach wieczornych – mimo niesprzyjającej aury – oficjalnie otwarto Festiwal prezentacją wspólnie wykonanych przez wszystkie orkiestry utworów i tańców grup mażoretkowych.

Następny dzień także dostarczył wielu artystycznych doznań i emocji.

Pierwszą ocenianą konkurencją był przemarsz orkiestr. Po obowiązkowych przemarszach odbyły się pokazy parad marszowych. Orkiestra z Jaćmierza wraz ze swoim zespołem tanecznym zaprezentowała się w choreografii do takich utworów, jak: Marsz Europa, Wiwat, Colonel bogey, Summer night, Abba Gold cz. I oraz New York Franka Sinatry.

Warto zaznaczyć, że młodzi muzycy opanowali te wszystkie utwory pamięciowo. Nuty więc mogły spokojnie zaczekać na inną okazję.

Wreszcie w sobotę wieczorem, po ceremonii zamknięcia festiwalu nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Ku naszemu zadowoleniu MOD OSP Jaćmierz otrzymała IV miejsce z pokazu parady marszowej oraz V miejsce w konkursie scenicznym.

Należy zaznaczyć, że sukces jest tym większy, że dotąd żadna orkiestra w tak krótkim czasie swego istnienia nie osiągnęła takich wyników.

Zasługę w tym dynamicznym rozwoju ma niewątpliwie kapelmistrz orkiestry Grzegorz Maliwiecki oraz jego małżonka Agnieszka, którzy dużo    czasu poświęcili treningom i wielogodzinnym próbom.

Oczywiście ukłon kierujemy także w stronę młodzieży, bez której odniesienie sukcesów również nie byłoby możliwe.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jaćmierza ma troszkę czasu na złapanie oddechu i wraca do dalszej pracy. Już za rok bowiem kolejny przegląd orkiestr następnej edycji całego cyklu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.