Na pomoc bezdomnym

08-11-2011

PODKARPACIE. 987 – pod tym numerem udzielane są m.in. informacje o miejscach, gdzie bezdomni mogą znaleźć nocleg i ciepły posiłek. Połączenie jest bezpłatne, działa całodobowo. Numer obsługuje służba dyżurna w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Numer informacyjny jest do dyspozycji każdej osoby, która potrzebuje pomocy.


W okresie jesieni i zimy korzystają z niego w szczególności ci, którzy chcą pomóc bezdomnym nocującym na klatkach schodowych, strychach, czy np. w ogródkach działkowych oraz sami bezdomni. Służby wojewody podkarpackiego apelują do mieszkańców Podkarpacia o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze, samotne oraz bezdomne i w razie potrzeby udzielenie im pomocy lub powiadomienie odpowiednich instytucji. Pod numerem 987 można uzyskać wykaz schronisk i noclegowni w regionie. Służba dyżurna wskaże placówkę, która aktualnie dysponuje wolnymi miejscami dla potrzebujących.

Szacuje się, że w województwie podkarpackim może przebywać około tysiąca bezdomnych. W regionie funkcjonuje 19 placówek noclegowych dla bezdomnych, w tym 12 dla mężczyzn, 5 dla kobiet, 1 dla matki z dzieckiem oraz 1 wspólna dla mężczyzn i kobiet. Działa również jeden  hostel. Łącznie placówki dysponują ponad 726 miejscami, zaś w przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych są w stanie przyjąć prawie tysiąc osób. Wojewoda podkarpacki każdego roku przekazuje wsparcie finansowe na rzecz organizacji i stowarzyszeń niosących pomoc bezdomnym. W tym roku jest to 500 tys. zł.

WYKAZ PLACÓWEK UDZIELAJĄCYCH WSPARCIA OSOBOM POTRZEBUJĄCYM W 2011 R.

PUW

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.