DZISIAJ: NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA W SANOKU

11-11-2011

SANOK. Narodowe Święto Niepodległości, przypadające 11 listopada, obchodzone jest w Sanoku bardzo uroczyście. W tym roku, organizator – Miasto Sanok, oprócz głównych obchodów, przygotowało także imprezy towarzyszące.

Transmisja  Mszy Św. zakończona:  http://esanok.pl/kamery_sanok/


- Już 9 listopada zapraszamy do sanockiego zamku, gdzie odbędzie się impreza pn.„Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych”. W repertuarze znajdą się takie utwory jak: Białe róże, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Ej dziewczyno /Maki/, Hej, hej ułani, Jak to na wojence, Legiony, Morze, nasze morze, Maszerują chłopcy /Piechota/, Modlitwa obozowa /O, Panie/, Przybyli ułani pod okienko, O mój rozmarynie, Raduje się serce, Żeby Polska była Polską. Uroczystość swoją obecnością uświetni Wicewojewoda Podkarpacki – Andrzej Reguła, który wręczy Krzyże Zasługi dla Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – mówi Wojciech Pajestka, Kierownik Referatu Promocji i Kultury w Urzędzie Miasta Sanoka.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Sanoka, Klub Młodzieżowy PRZYSTAŃ, Muzeum Historyczne, Państwowa i Społeczna Szkoła Muzyczna. Początek o godzinie 13:30.

Natomiast 10 listopada dyrekcja i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia zapraszają na godzinę 17:00 do sali kameralnej, gdzie odbędzie się ”Koncert Muzyki Polskiej z okazji Dnia Święta Niepodległości”.

Główne obchody 11 listopada rozpoczną się o godzinie 11:00, mszą świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. We mszy udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych Miasta Sanoka i Powiatu Sanockiego, orkiestra dęta PGNiG w Sanoku, chór „SOUL” pod kierownictwem Moniki Brewczak, poczty sztandarowe i oddziały reprezentacyjne. Po mszy nastąpi złożenie wiązanki przez władze samorządowe pod Krzyżem pamięci na ścianie kościoła. Następnie uczestnicy uroczystości podążą w kierunku cmentarza na ulicy Rymanowskiej. Po drodze złożony zostanie wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Uroczystości przy pomniku poległych na cmentarzu rozpocznie okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta Sanoka – Wojciech Blecharczyka, po którym wieńce i kwiaty złożą delegacje uczestniczące w święcie. Kwiaty zostaną także złożone pod „Golgotą Wschodu”. Uroczystość zakończy odegranie hymnu narodowego przez orkiestrę PGNiG.

Zapraszamy Państwa do jak najliczniejszego wzięcia udziału w uroczystościach dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy także organizacje kombatanckie, stowarzyszenia, partie polityczne oraz wszystkich chętnych do złożenia wieńców i kwiatów pod pomnikiem poległych na cmentarzu o zgłoszenie się w Urzędzie Miasta Sanoka, pokój nr 63, lubtelefonicznie: 13 46 52 823.


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.