Nastolatki kradły w supermarkecie bo… słyszały, iż w tym supermarkecie można kraść

08-12-2011

SANOK. Sanoccy policjanci podejmowali interwencje wobec trzech nastolatek, które kradły w sklepie. Dziewczyny nie zdawały sobie sprawy z tego, że obserwuje je czujne oko pracownika ochrony oraz kamery.

W miniony piątek około godz. 19. dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w Sanoku  doszło do kradzieży w supermarkecie.

Na miejscu pracownik ochrony przekazał funkcjonariuszom trzy młode dziewczyny. Zgłaszający oświadczył, że nastolatki zostały ujęte na kradzieży sklepowej. Małoletnie skradziony towar ukryły w torebce. Następnie  przeszły przez linie kas nie płacąc za niego. Jak się okazało dwie 15-latki i jedna 14-latka ukradły artykuły spożywcze, kosmetyki, zabawki i alkohol na łączną sumę ponad 250 złotych. Nieletnie nic nie miały na swoje usprawiedliwienie. Oświadczyły jedynie interweniującym policjantom, że słyszały, iż w tym supermarkecie można kraść.

Skradziony towar został odzyskany. Nastolatki  przekazano pod opiekę rodzicom. Materiały z tego zdarzenia będą  przesłane do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nieletnich.

Mając na uwadze zbliżający się okres przedświątecznych zakupów i związany z tym większy ruch w sklepach apelujemy do rodziców o sprawowanie należytego nadzoru nad małoletnimi. Rozmawiajmy ze swoimi dziećmi na temat odpowiedzialności za popełnianie czynów zabronionych. Wykazujmy również większe zainteresowanie tym co dzieci przynoszą do domu.

KPP Sanok

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.