Nielegalni imigranci z Wietnamu zatrzymani w Arłamowie

04-11-2011

ARŁAMÓW. Wczoraj (3 bm.), szeroko zakrojone działania graniczne funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w rejonie miejscowości Arłamów (powiat bieszczadzki), doprowadziły do zatrzymania sześciu nielegalnych imigrantów z Wietnamu.

W trakcie działań wykorzystano siły i środki z czterech bieszczadzkich placówek SG: Wojtkowej, Huwnik, Krościenka i Sanoka. Ponadto, w zatrzymaniu brali udział funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno – Śledczego i Zabezpieczenia Działań komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyźni w wieku od 17 do 20 lat przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski idąc pieszo. Następnie podzielili się na grupy i ukryli w lesie. Działania związane z przeszukaniem terenu i zatrzymaniem obywateli Wietnamu trwały kilka godzin.

Imigranci nie posiadali przy sobie dokumentów, ani pieniędzy. Celem ich podróży miała być Polska gdzie, jak mówią, każdy z nich posiada kogoś z rodziny. Po zatrzymaniu, zostali przebadani przez lekarza. Stan ich zdrowia jest dobry. W placówce Straży Granicznej w Krościenku i Wojtkowej otrzymali napoje i ciepły posiłek.

Aktualnie, trwają czynności związane z przekazaniem imigrantów na Ukrainę.

BOSG

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.