Nowe stanowiska do pielęgnacji noworodków w Oddziale Neonatologii

SANOK. W Oddziale Neonatologii zainstalowane zostały dwa nowoczesne stanowiska do pielęgnacji noworodków. Są to moduły meblowe połączone z urządzeniami medycznymi (tzw. nagrzewaczami noworodków).

Mają ergonomiczną konstrukcję i wysokie walory użytkowe. Specjalne materiały użyte do ich wykonania zapobiegają rozprzestrzenianiu mikroorganizmów chorobotwórczych, co służy zachowaniu aseptyki szpitalnej.

Nowe stanowiska do pielęgnacji umożliwiają bezpieczne skuteczne podejmowanie wszystkich czynności leczniczych (szczepienia ochronne, badanie neonatologiczne, pobieranie krwi do badań) i zabiegów pielęgnacyjnych u noworodków po urodzeniu. Z uwagi na słabo funkcjonujące mechanizmy termoregulacji i skłonność noworodków do hipotermii, konieczne jest przeprowadzanie tych procedur medycznych w specjalnych warunkach cieplnych, które zapewniają sterowane elektronicznie nagrzewacze.

Zakup  stanowisk został sfinansowany z akcji Ziemia Sanocka dla Szpitala.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."