Nowy sprzęt medyczny w Oddziale Intensywnej Terapii. Dary zagraniczne dla szpitala

04-11-2011

SANOK. W październiku 2011 r. Oddział Intensywnej Terapii w Sanoku (Ordynator – dr Zbigniew Gucwa) otrzymał nieinwazyjny monitor hemodynamiczny marki „Niccomo” (producent: Medizinische Messtechnik GmbH, Niemcy). Jest to specjalistyczne urządzenie medyczne badające pracę serca

z użyciem metody kardiografii impedancyjnej (ICG) i pletyzmografii impedancyjnej (IPG).

Pozwala na ocenę rzutu serca, systemowego oporu naczyniowego, objętości wyrzutowej serca, obliczanie wskaźników pracy układu sercowo-naczyniowego, obserwację trendów i ewentualną korektę leczenia farmakologicznego. Nieinwazyjny monitor hemodynamiczny służy ratowaniu życia pacjentów z ciężką niewydolnością serca i we wstrząsie. Koszt urządzenia: 85 000 zł.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy sfinansowali zakup bardzo cennego urządzenia dla szpitala:
1. Radzie Miasta Sanoka i Burmistrzowi Sanoka Wojciechowi Blecharczykowi
2. Polskiej Grupie Energetycznej Energia Odnawialna S.A., Oddział ZEW Solina-Myczkowce w Solinie, Dyrektor Józef Folcik.


Wiosną i jesienią 2011 r. Szpital Specjalistyczny w Sanoku otrzymał dary rzeczowe z Niemiec i Belgii (sprzęt używany): łóżka szpitalne, materace, ssaki, pościel, ubrania medyczne, kozetki, stojaki na kroplówki i wózki kuchenne.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom:
1. Pani Marie-Therésè Wolfs z „Fundacji Solidarności Belgijsko-Polskiej” (Crainhem, Belgia)
2. Siostrze Almie Orzechowskiej z Zakonu Sióstr Służebniczek NMPNP (Caritasverband für die Diözese Würzburg, Niemcy)
Za pomoc organizacyjną i finansową w zorganizowaniu transportów z darami do Polski dziękujemy „Sanockiej Fundacji Ochrony Zdrowia”.


SP ZOZ Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.