Obchody Dnia Niepodległości w Nowosielcach

16-11-2011

NOWOSIELCE. Dnia 11 listopada 2011 r. w Domu Ludowym w Nowosielcach odbyła się wieczornica z okazji Święta Niepodległości.  Spotkanie zorganizowane zostało zostało przez OSP w Nowosielcach, której towarzyszyła wystawa historyczna „Wielki Nowosielczanin – Cichy bohater”. Koordynacją zadania zajęła się Agata Kozieradzka.

W nastrój patriotyczny wprowadziła zebranych poezja i pieśni w wykonaniu uczniów oraz artystów – amatorów.
W akademii wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Nowosielcach przygotowane przez  Elżbietę Malinowską, z „zerówki” przygotowane przez Lidię Bętkowską, z klas IV-VI pod kierunkiem Elżbiety Burczyk, młodzież Gimnazjum w Długiem pod okiem Agnieszki Bieleń, Doroty Gebus i Adama Bańkowskiego.

Przed publicznością wystąpił również Zespół Regionalny Ziemia Sanocka z Nowosielec – grupa młodsza przygotowana przez  państwa Joannę i Jacka Gomułków oraz grupa główna zespołu prowadzona przez Edwarda Litwina.

Pięknym „tłem” dla akademii była wystawa historyczna, prezentująca eksponaty oraz dokumenty zebrane przez mieszkańców Nowosielec z okresu I , II wojny światowej  i wcześniejsze.


Oprac. Małgorzata Florian

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.