Odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe!

SANOK. Sanoccy policjanci ustalili siedmiu młodych mężczyzn, którzy posiadali i udzielali środki odurzające. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu sanockiego i brzozowskiego. Łącznie przedstawiono kilkanaście zarzutów . Za swoje czyny już wkrótce odpowiedzą przed sądem.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że siedmiu młodych mężczyzn w wieku 19-25 lat w okresie 2010 roku i stycznia 2011 na terenie powiatu sanockiego posiadali i handlowali środkami odurzającymi. Jeden z nich ponadto zajmował się uprawą konopi.

W trakcie przeszukania mieszkań policjanci znaleźli woreczki z narkotykami, sprzęt do uprawy oraz przyrządy służące do produkcji narkotyków. Zgromadzone dowody dały podstawy do przedstawienia wszystkim zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec sześciu osób prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i uprawę środków odurzających i psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast w przypadku udzielania tych substancji w celu uzyskania korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."