Odsłonięcie tablicy pamiątkowej GOPR

SANOK. W sanockiej centrali GOPR, 13 września odsłonięto tablicę pamięci Andrzeja „Duśka” Kurka, pierwszego prezesa Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Jest to kolejny element obchodzonego w tym roku 50-lecia grupy.

Podczas uroczystości obecni byli bieszczadzcy ratownicy górscy, seniorzy, kandydaci, którzy 17 września złożą przyrzeczenie ratownicze, sympatycy grupy, a także rodzina i krewni Andrzeja „Duśka” Kurka. Spotkanie stało się także okazją do rozmów na temat podpisanej niedawno przez Prezydenta RP ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, a także do promocji, wydanej z okazji jubileuszu, monografii Bieszczadzkiej Grupy.

Główne uroczystości związane z półwieczem bieszczadzkiego GOPR-u przypadają w najbliższą sobotę 17 września. Obchody rozpoczną się w godzin porannych, od akcji „Gałązka Jałowca”, w czasie której goprowcy odwiedzą groby zmarłych ratowników.

Główne uroczystości zainauguruje msza święta o godz. 13.00 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego (Fara) z poświęceniem sztandaru. Będzie ją koncelebrował ks. bp Adam Szal.

Po mszy nastąpi przemarsz zorganizowany do Sanockiego Domu Kultury, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się okolicznościowa akademia.

Agnieszka Frączek


DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."