Ostrzeżenie Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczące zachorowań na grypę

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje, że zbliżający się szczyt zachorowań na grypę podobnie jak w latach ubiegłych wystąpi najprawdopodobniej miedzy styczniem a marcem.

W związku z powyższym przypomina się o konieczności zachowania podstawowych zasad higieny oraz możliwości szczepień ochronnych, które są najskuteczniejszym i najtańszym sposobem zabezpieczenia. W obrocie aptecznym dostępna jest skuteczna, bezpieczna trójwalentna szczepionka, zabezpieczająca przed zachorowaniem na grypę sezonową i grypę świńską A(H1N1).

Z punktu widzenia zapewnienia indywidualnej ochrony przed zachorowaniem u osób, które dotychczas nie chorowały, poddanie się szczepieniu ochronnemu jest zasadne przez cały sezon grypowy. Profilaktyka przeciw grypie jest szczególnie istotna w grupach ryzyka, do których należą osoby z przewlekłymi chorobami krążenia, układu oddechowego, cukrzycą, osoby z obniżoną odpornością oraz kobiety w ciąży.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku
lek med. Stanisław Kwolek

CHROŃ PRZED GRYPĄ SIEBIE I INNYCH

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."