Październik 2011 na drogach Podkarpacia

18-11-2011

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na podkarpackich drogach w październiku 2011 r. Statystyki wskazują, że zwiększyła się liczba wypadków, więcej było też rannych i śmiertelnych ofiar tych zdarzeń. Podobnie przedstawia się bilans statystyczny zdarzeń drogowych w okresie od stycznia do października br.

Październik 2011 r. na drogach Podkarpacia

W  październiku br. policjanci odnotowali 222 wypadki, w których 22 osoby poniosły śmierć, a 271 zostało rannych. W porównaniu z ubiegłym rokiem o ponad 26 % wzrosła więc liczba wypadków, liczba osób rannych zwiększyła się o 30,3 %, a liczba śmiertelnych ofiar wypadków wzrosła o 10 %. Policjanci odnotowali też nieznaczy spadek liczby kolizji drogowych (3,1 % mniej niż w roku ubiegłym).


W październiku 2011 r. policjanci ujawnili w sumie 699 przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu. Liczba ta spadła się więc o 9,1 % w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Podsumowanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie od stycznia do października 2011 r.

Policjanci podsumowali też stan bezpieczeństwa w okresie od stycznia do października 2011 r. W tym czasie, w porównaniu do dziesięciu miesięcy ubiegłego roku wzrosła liczba wypadków, a także liczba zabitych i rannych w tych zdarzeniach. Od stycznia do końca października na drogach Podkarpacia doszło w sumie do 1751 wypadków. W tych zdarzeniach zginęły 172 osoby, a 2201 osób doznało obrażeń. Liczba wypadków wzrosła więc o ponad 7 %, liczba zabitych o 5,5 %, a liczba rannych o 1,8 %. Policjanci odnotowali natomiast spadek liczby kolizji – od stycznia do października było ich o 9,6 % mniej niż w roku ubiegłym.

8106 przypadków kierowania w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu ujawnili podkarpaccy policjanci w okresie od stycznia do października br. Było ich o 29,7 % więcej niż rok wcześniej.

W ciągu dziesięciu miesięcy policjanci ruchu drogowego województwa podkarpackiego zastosowali ponad 111 tys. środków prawnych, w tym 20 314 pouczeń, 87 199 mandatów karnych, skierowali też 3 581 wniosków o ukaranie.

KWP

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.