REKLAMA

Pijany 24latek bez uprawnień „za kółkiem”

BRZOZÓW. Prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Taki wynik wskazało badanie kierowcy, który w poniedziałek został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się również, że 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami a pojazd którym kierował nie był dopuszczony do ruchu.

Wczoraj około godz. 23. brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Uwagę policjantów zwrócił wężykowaty tor jazdy kierowcy. Badanie jego stanu trzeźwości dało odpowiedź na pytanie o przyczynę jego zachowania na drodze. 24-letni mieszkaniec Golcowej miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze ustalenia wykazały, że młody człowiek nie posiada prawa jazdy. Na domiar tego wszystkiego poruszał się pojazdem, który posiadał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu i nie mając do tego uprawnień wysoka grzywna.

Jeżeli widzimy, że nietrzeźwy wsiada „za kierownicę”, nie pozwólmy na to! Poinformujmy o tym Policję. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

05-06-2011
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.