Pijany kierowca pozostawił pojazd na środku jezdni

13-07-2011

ZAŁUŻ k.SANOKA. W policyjnym areszcie spędził noc 25-letni mężczyzna, który w miejscowości Załuż na drodze krajowej nr 28 pozostawił swój uszkodzony samochód. Badanie na stan trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2015 roku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 19:30 w miejscowości Załuż (powiat sanocki). Przybyli na miejsce policjanci zastali uszkodzony pojazd marki Fiat „ zaparkowany” na środku jezdni. Obok pojazdu w przydrożnym rowie siedział mężczyzna. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Sanoka . Mężczyzna początkowo twierdził, że to nie on kierował pojazdem. Nie potrafił również wskazać, kto prowadził samochód i dlaczego nie ma go na miejscu zdarzenia.

Został przebadany na stan trzeźwości. Był pijany. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2015 roku. 25-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że to właśnie zatrzymany kierował samochodem marki Fiat. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi. Przyznał się do tych czynów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za nie wykonywanie orzeczonych środków karnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Sanok

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.