Plagi pijanych kierowców ciąg dalszy

05-04-2011

POWIAT SANOCKI. Wczoraj (4 kwietnia) sanocka Policja ujawniła kilku nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą został 42-letni mężczyzna zatrzymany na DK-28, gdy kierował pojazdem marki Suzuki. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sanoku wyeliminowali wczoraj z ruchu 4 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ustalili, że 42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierując samochodem marki Suzuki w miejscowości Bykowce, znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejna osoba, która prowadziła pojazd „ na podwójnym gazie” to 61-letni mieszkaniec Sanoka. Kierował on samochodem marki Ford mając ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna na ulicy Robotniczej w Sanoku wykonując manewr cofania najechał na przód zaparkowanego pojazdu marki Seat.

Pozostałe osoby, które zdecydowały się na jazdę w stanie nietrzeźwości to dwóch rowerzystów: 60-latek miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast 46-letni mężczyzna prowadził rower mając 0,7 promila.

Zgodnie z przepisami art. 178a kodeksu karnego za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast w przypadku innego pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do roku.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.