Piłkarskie zakończenie jesieni w Sanoku. Stal w sobotę, Cosmos w niedzielę

PIŁKA NOŻNA. Coraz bliżej końca rundy jesiennej w rozgrywkach piłkarskich w sezonie 2011/2012. Zarówno piłkarze Stali Sanok jak i Cosmosu Nowotaniec swoje ostatnie mecze na własnych obiektach rozegrają w najbliższy weekend (5-6 listopada).

Dla Stali Sanok przerwa zimowa to najlepsze co może obecnie spotkać podopiecznych Ryszarda Federkiewicza. Sanoczanie rundy jesiennej z pewnością nie zapiszą do udanych. Dorobek 13 punktów w 13 spotkaniach i 14 miejsce w lidze to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań sympatyków Żółto-Niebieskich.

3 zwycięstwa, 4 remisy i 6 porażek to bilans, który mówi bardzo wiele. Stal Sanok w przekroju całej rundy rozegrała kilka naprawdę przyzwoitych spotkań. Czasem brakowało szczęścia, czasem byliśmy zespołem po prostu gorszym. Na całej linii szwankowała jednak skuteczność. 14 zdobytych bramek w 13 spotkaniach… dodatkowy komentarz wydaje się zbędny. Co więcej najskuteczniejszym obecnie zawodnikiem Stali jest… obrońca Piotr Łuczka, autor 4 trafień.

Mecz z Chełmianką Chełm to „ostatni gwizdek” dla Stali aby przed zakończeniem rundy jesiennej uciec ze strefy spadkowej. W poprzednim sezonie Stal Sanok nie przegrała z Chełmianką. Zwyciężając w Sanoku 1:0, z kolei na wyjeździe remisując 1:1. Co ciekawe wyniki w obydwu pojedynkach zostały ustalone w pierwszych 20 minutach meczów.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 13:00!

Stal Sanok na Wierchach VIDEO, ZDJĘCIA
Stal Sanok – Avia Świdnik 13 sierpnia 2011 (2:0)
Stal Sanok – Stal Kraśnik 27 sierpnia 2011 (3:0)
Stal Sanok – Strumyk Malawa 17 września 2011 (0:2)
Stal Sanok – Izolator Boguchwała 1 października 2011 (1:0)
Stal Sanok – Unia Nowa Sarzyna – 15 października 2011 (1:3)
Stal Sanok – Partyzant Targowiska – 22 października 2011 (0:2)

Zupełnie odmiennie nastroje panują w ekipie Cosmosu Nowotaniec, reprezentującej powiat sanocki w IV lidze podkarpackiej. Po sensacyjnym awansie do IV ligi, wielu wróżyło szybki powrót do okręgówki. Tymczasem zawodnicy Cosmosu, w 13 spotkaniach zdołali zdobyć 15 punktów. Co pozwoliło na dobre zadomowić się „w środku” ligowej tabeli.

Szczególnie cenne okazały się zwycięstwa w meczach z Żurawianką Żurawica, Czuwajem Przemyśl, JKS Jarosław oraz Piastem Tuczempy.

Najbliższy pojedynek Cosmosu Nowotaniec w niedzielę, 6 listopada, początek o godz. 14:00.

Kolejka 14 – 5 listopada, godz. 14:00