Pluszaki dla dzieci

SANOK. 150 pluszaków trafiło do sanockiej straży pożarnej. Wszystko za sprawą akcji „Kapela Serc” organizowanej w ramach tegorocznego powiatowego święta miodu „Bartnik”.

- Życzę Wam, żeby te miśki jak najdłużej jeździły w Waszych samochodach – mówił podczas przekazywania pluszaków strażakom pomysłodawca akcji Jakub Osika.

- Ta akcja bardzo uwrażliwia dzieci. To są miśki tych dzieciaków które się nimi bawiły. To ich najlepsi przyjaciele, takie małe skarby, dlatego dzieci dając te miśki dają część siebie – dodaje dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Na polskich drogach co roku w wypadkach uczestniczy kilka tysięcy dzieci. W powiecie sanockim około trzydzieściorga.

- Bardzo ważnym elementem czynności ratowniczych jest udzielanie wsparcia psychologicznego ofiarom wypadku a przede wszystkim dzieciom. Jeżeli na miejscu zdarzenia strażak spotka się z dzieckiem, to po udzieleniu pomocy przekaże mu maskotkę. W tym czasie dziecko będzie miało czas aby na chwilę zapomnieć, o tym traumatycznym zdarzeniu którego przed chwilą było uczestnikiem – tłumaczy komendant PSP w Sanoku Krzysztof Dżugan.

Pluszowe maskotki zbierane były podczas tegorocznego „Bartnika” – organizowanego przez powiat sanocki święta miodu. W przyszłym roku oprócz pluszaków w planach jest również zbiórka plastikowych nakrętek.

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."