Podpalacz bankomatów tymczasowo aresztowany

10-01-2011

POWIAT SANOCKI. W piątek (7 bm.) sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny który w ciągu trzech miesięcy dwukrotnie podpalił bankomat. Łączne straty wyceniono na ponad 90 tys. zł.

Do pierwszego podpalenia doszło w październiku w Besku przy ul. Podkarpackiej. Mężczyzna prawdopodobnie oblał bankomat benzyną i podpalił. Oprócz urządzenia zniszczył również elewację budynku. Uszkodzenia były na tyle duże, że bankomat musiał zostać wymieniony na nowy. Straty wyceniono na kwotę 50 tys. złotych.

Druga taka sytuacja miała miejsce 5 stycznia br. Nowy wymieniony już bankomat znów został podpalony. Mechanizm działania wyglądał identycznie. W tym wypadku straty oszacowano na około 37 tys. zł.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, któremu udowodniono dokonanie tych dwóch podpaleń.

W piątek odbyła się rozprawa sądowa, na której podjęto decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięc.

KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.