Pogorszenie pogody – więcej wypadków

21-12-2011

BIESZCZADY.  W dwóch ostatnich dniach w Bieszczadach nastąpiło pogorszenie pogody. Padający śnieg, oblodzone i śliskie nawierzchnie dróg przyczyniły się do wypadku drogowego, jaki wydarzył się we wtorek. Dwie ranne w wypadku osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj rano w Krościenku. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący mercedesem sprinter 29 letni Obywatel Ukrainy, jadąc w kierunku granicy państwa, na łuku drogi wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka volkswagen touran.

Kierująca i pasażer torana poszkodowani w wypadku zostali odwiezieni do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących – oboje byli trzeźwi.

Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności. Drogi są zaśnieżone, oblodzone, tworzą się koleiny. Jedźmy zgodnie z zasadami ruchu drogowego, nie spieszmy się, dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Piesi także muszą pamiętać, że w takich warunkach znacznie skraca się droga hamowania pojazdu. Wchodząc na przejście lub jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność. Lepiej dojechać lub dojść parę minut później niż wcale.

KPP Ustrzyki Dolne

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.