Pogorszenie pogody – więcej wypadków

21-12-2011

BIESZCZADY.  W dwóch ostatnich dniach w Bieszczadach nastąpiło pogorszenie pogody. Padający śnieg, oblodzone i śliskie nawierzchnie dróg przyczyniły się do wypadku drogowego, jaki wydarzył się we wtorek. Dwie ranne w wypadku osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj rano w Krościenku. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący mercedesem sprinter 29 letni Obywatel Ukrainy, jadąc w kierunku granicy państwa, na łuku drogi wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka volkswagen touran.

Kierująca i pasażer torana poszkodowani w wypadku zostali odwiezieni do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących – oboje byli trzeźwi.

Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności. Drogi są zaśnieżone, oblodzone, tworzą się koleiny. Jedźmy zgodnie z zasadami ruchu drogowego, nie spieszmy się, dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Piesi także muszą pamiętać, że w takich warunkach znacznie skraca się droga hamowania pojazdu. Wchodząc na przejście lub jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność. Lepiej dojechać lub dojść parę minut później niż wcale.

KPP Ustrzyki Dolne

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.