Polacy w Niemczech zarejestrowali już ponad 100 tys. firm

NIEMCY/POLSKA. 100 tys. firm zarejestrowali już Polacy w Niemczech. Ponad 95 proc. z nich to jednoosobowa działalność gospodarcza. W samym Berlinie jest już 8 tys. firm prowadzonych przez rodaków – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Oznacza to, że Polacy utworzyli trzy razy więcej firm niż Turcy, którzy do niedawna uchodzili za najbardziej przedsiębiorczą mniejszość za Odrą -wynika z danych, jakie „DGP” uzyskał z Polskiej Ambasady w Berlinie, Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Konsulatu Generalnego w Kolonii.

Najwięcej przedsiębiorstw jest w branży budowlano-remontowej, ale coraz więcej Polaków zakłada firmy handlowe, gastronomiczne, kosmetyczno-fryzjerskie i specjalizujące się w opiece nad starszym. Pojawiają się spółki informatyczne, elektroniczne, graficzne, a także zajmujące się kreacją sztuki. – pisze „DGP”.

Wszytko to dzięki prostej i taniej procedurze rejestracyjnej.Formalności można załatwić tu w jeden dzień, w jednym urzędzie. Nie jest też wymagany żaden kapitał.

Na dodatek specjalnie dla polskich przedsiębiorców Niemcy uruchomili Instytut Kredytowy, w którym właściciele mikrofirm mogą ubiegać się o kredyt w wysokości 5 tys. euro. – pisze dziennik.

www.niezalezna.pl

DREWEX 5 - 10 - 15

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."