Policjanci spotkali się z przedszkolakami!

SANOK. Policjanci z zespołu ds. nieletnich odwiedzili przedszkolaków. Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom, jak powinni zachowywać się podczas letniego odpoczynku, aby uniknąć przykrych dla nich sytuacji.

Wczoraj policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 3 w Sanoku. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć przedszkolakom na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu, na podwórku, w lesie, nad wodą oraz podczas zabawy. Były także scenki, podczas których dzieci ćwiczyły odpowiednie zachowania w sytuacjach zagrożenia. Policjanci tłumaczyli jak zachowywać się wobec obcych osób oraz bezpańskich zwierząt. Była to także okazja do tego aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta.

Przedszkolaki były bardzo aktywne, bezbłędnie odpowiadały na zadawane pytania oraz chętnie uczestniczyli w scenkach. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali dzieciom elementy odblaskowe.

Zarówno grono pedagogiczne, jak i dzieci były bardzo wdzięczne policjantom za przekazanie cennych informacji. Powitały i pożegnały stróżów prawa odśpiewaniem letniej piosenki.

Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."