Policjant ranny podczas pościgu

16-08-2011

POSTOŁÓW k.LESKA. Policjant ruchu drogowego i uciekający przed nim motocyklista zostali ranni w wypadku, do którego doszło wczorajszego popołudnia w miejscowości Postołów. 27-letni mieszkaniec Krakowa z urazem głowy trafił do szpitala w Lesku. Policjant z podejrzeniem złamania kręgosłupa i poważnymi obrażeniami głowy śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.


Pościg za motocyklistą rozpoczął się w miejscowości Olszanica tuż przed godziną 15. Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na motocyklach kontrolowali kierowcę volkswagena passata, który popełnił wykroczenie drogowe. Wtedy na motocyklu crossowym BMW Dakar przejechał obok nich motocyklista. Wyprzedzał kilka samochodów nie stosując się do obowiązującego w tym miejscu zakazu wyprzedzania. Mimo znaku danego przez policjantów motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać w kierunku Leska. Jeden z policjantów podjął za nim pościg używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych.

W momencie, gdy motocykliści dojechali do Leska, policjanci pełniący w tym czasie służbę patrolowo- interwencyjną przygotowali blokadę drogi. Uciekający ominął ją przejeżdżając bokiem po pasie zieleni i skierował się w stronę Sanoka. W miejscowości Postołów zjechał na drogę o nawierzchni asfaltowo- szutrowej, gdzie doszło do wypadku. Obydwa motocykle, zarówno uciekającego, jak i policyjny triumf tiger na łuku wypadły z drogi wjeżdżając w pobliskie zarośla. Obaj kierujący zostali ranni.

Policjanci ustalili, że 27-latek z Krakowa który uciekał crossem w chwili wypadku był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie nie mauprawnień do prowadzenia pojazdów. W chwili obecnej policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku prowadzą dalsze czynności w sprawie.

KPP Lesko
foto: KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.