Policyjne statystyki, czyli… cotygodniowa kronika kryminalna

12-05-2011

POWIAT SANOCKI. W ciągu ostatniego tygodnia sanoccy policjanci przeprowadzili łącznie 171 interwencji. W Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych osadzonych zostało 22 osoby.

OPIS WYBRANYCH WYDARZEŃ

UJAWNIENIE OSOBY POSZUKIWANEJ
09.05.2011 Czystogarb

Policjanci z Posterunku Policji w Komańczy zatrzymali 25- letniego mieszkaniec powiatu sanockiego poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Sanoku w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego.

USZKODZENIE MIENIA
03.05.2011 Sanok, ul. Jana Pawła II

Sprawca rzucając kostką brukową dokonał rozbicia szyby w oknie balkonowym.  Straty oszacowano na kwotę około 500 złotych.

06.05.2011 Sanok, ul. Stróżowska
Policja szuka wandala, który na terenie szkoły dokonał zniszczenia zabawek znajdujących się na placu zabaw, następnie uszkodził elewację budynku szkoły jak również uszkodził elewację stacji energetycznej poprzez jej pomalowanie. Straty oszacowano na około 5200 zł.

KRADZIEŻ
04.05.2011 Sanok, ul. 800 lecia

Złodziej wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonej z pomieszczenia gospodarczego dokonał kradzieży torebki z wraz z zawartością dokumentów, pieniędzy i karty bankomatowej z nr PIN. Następnie sprawca dokonał wypłaty pieniędzy z konta w kwocie 500 złotych.

04.5.2011 Sanok, ul. 800–lecia
44 letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego zawiadomiła, że złodziej wykorzystując nieuwagę z pomieszczenia gospodarczego dokonał na jej szkodę kradzieży torebki z zawartością pieniędzy w kwocie 30 zł, dokumentów, karty bankomatowej, parasolki, rękawiczek skórzanych oraz różnego rodzajów kluczy. Ogólna wartość strat to około 150 zł.

OSZUSTWO
04.05.2011 Sanok

Pracownik SPGK Sanok zawiadomił, że osoba podszywająca się za pracownika Zakładu Wodociągów pobiera od mieszkańców opłaty za sprawdzenie wodomierzy doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem. Z informacji wynika, że zostały oszukane co najmniej trzy osoby na łączną kwotę około 342 zł.

WŁAMANIE
05.05.2011 Sanok, ul. Armii Krajowej

Włamanie do pomieszczenia piwnicznego. Sprawca z wnętrza piwnicy zabrał rower. Pokrzywdzona 31 letni mieszkanka powiatu sanockiego straty oszacowała na kwotę około 400 złotych.

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY
03.05.2011 Lalin

54 letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, kierował samochodem osobowym marki Fiat nie mając do tego uprawnień i znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wyniki badań: – 0,93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

05.05.2011 Nowosielce
Patrol Ruchu Drogowego zatrzymał kierującego samochodem osobowym marki Fiat, 58 letniego mieszkańca powiatu sanockiego będącego w stanie nietrzeźwości. Wyniki badań 0,40mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

05.05.2011 ul. Łany
Patrol Prewencji ustalił na miejscu kolizji, że kierujący samochodem marki Seat 39 letni mieszkaniec Rzeszowa jest w stanie nietrzeźwości . Wynik badania 1,25mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto ustalono, że sprawca posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie do roku 2018. Kierującego zatrzymano w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

CZYNNOŚCI W  POWYŻSZYCH SPRAWACH PROWADZI KOMENDA POWIATOWA POLICJI W SANOKU

W związku z powtarzającymi się zgłoszeniami osób pokrzywdzonych dotyczących kradzieży torebek oraz innych wartościowych przedmiotów, Komenda Powiatowa Policji w Sanoku ostrzega przed złodziejami, którzy często wykorzystują chwilową nieuwagę swoich ofiar.

Poniżej przedstawiamy kilka rad, które w znacznym stopniu zwiększą bezpieczeństwo:
– pamiętaj o zamykaniu szatni, szafek oraz pomieszczeń w których zostawiasz wartościowe przedmioty, nawet jeśli opuszczasz je na kilka minut, nigdy nie pozostawiaj w/w rzeczy bez opieki osobowej lub bez zabezpieczenia technicznego
– wartościowe rzeczy zawsze trzymaj przy sobie, lub w miejscu odpowiednio zabezpieczonym;
nie trzymaj karty bankomatowej wraz z numerem PIN, jeśli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść twoje konto nim zdążysz zareagować;
– zabezpiecz swoje dokumenty które zostały zgubione lub utracone w wyniku przestępstwa w banku.

Stosowanie powyższych zasad może w znacznym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo oraz uchronić przed staniem się ofiarom przestępstwa kradzieży.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.