Policyjny pościg za pijanym kierowcą „Malucha”

Sanoccy policjanci interweniowali wobec 44-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego, który w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem marki Fiat 126p. Badanie wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

 

W minioną sobotę, tuż po północy na ul. Mickiewicza w Sanoku patrol prewencji  zauważył  samochód marki Fiat 126, którego kierowca swoją jazdą sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Policjanci przystąpili do zatrzymania pojazdu.

Jednak kierowca nie zareagował na sygnał nakazujący zatrzymanie, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku  ulicy Żwirki i Wigury. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg .Kierowca „malucha” uciekając popełniał szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Wyłączył światła mijania., a jadąc z nadmierną prędkością wykonywał niebezpieczne manewry, nie zważając na znaki pionowe i poziome.

Na ulicy Białogórskiej policjanci oznakowanym radiowozem zablokowali kierującemu drogę. Wówczas mężczyzna wjechał na chodnik i zatrzymał pojazd.

Kierującym  okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Mężczyzna  był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,6  promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za szereg  wykroczeń w ruchu drogowym.

KPP Sanok

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."