Politechnika Dziecięca w Sanoku

30-11-2011

SANOK. 25 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku odbyła się Sesja Wyjazdowa Politechniki Dziecięcej. Uczniowie ze wszystkich sanockich szkół podstawowych mieli okazję obserwować zajęcia z chemii oraz programowania komputerowego.


Dziecięce marzenia o konstruowaniu robotów ożyły. Przyszli inżynierowie, a może naukowcy poznawali tajniki Lego Mindstorms. Przekonali się, że można tworzyć własne pomysłowe konstrukcje. Podczas zajęć z robotyki dzieci zostały wprowadzone w fascynujący świat zagadnień technicznych, w sposób całkowicie bezstresowy i niezwykle atrakcyjny. Pobudzano ich inteligencję, wyobraźnię i pomysłowość. Dzięki zestawom edukacyjnym Lego Mindstorm okazało się, że obsługa mikrokomputera, serwomechanizmów, czujników jest banalna – każde dziecko to potrafi.

Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach zatytułowanych „Chemia wokół nas”. Niezapomniane eksperymenty chemiczne, wykonywane przez studentów oraz nauczycieli akademickich Politechniki Rzeszowskiej, zachwyciły wszystkich uczniów. Dzieci na własne oczy zobaczyły, jak ciekawy, kolorowy, czasem nawet „wybuchowy” jest świat chemii. Zabawa w eksperymenty dostarczyła wszystkim mnóstwo rozrywki jednocześnie tłumacząc prawa rządzące otaczającym nas światem.

Podczas zajęć laboratoryjnych „przyszli studenci” robili cukierki – żelki, które okazały się dużo smaczniejsze od kupowanych w sklepie. Doświadczenie „Magiczny palec” pozwoliło odpowiedzieć na pytanie, dlaczego do mycia rąk należy używać mydła?

A eksperyment z „magiczną cieczą” zainspirował do zadawania ciekawych pytań.
Prowadzone zajęcia pozwoliły dzieciom dostrzec magię nauki, zrozumieć, jak ciekawą przygodą może być zgłębianie jej tajemnic oraz szukanie odpowiedzi na proste, ale jakże genialne pytania! Uczniowie zmęczeni zajęciami, ale szczęśliwi z żalem żegnali się z prowadzącymi zajęcia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.