Ponad 6000 kontroli i 61 kierowców pod wpływem alkoholu

PODKARPACIE. Dziś od rana, podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. W ciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili w sumie 61 kierujących pod wpływem alkoholu.

Na głównych drogach Podkarpacia funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców – do godz. 8 w sumie skontrolowano ponad 6 tys. kierujących. Cel tych policyjnych działań był jak zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali 6009 kierowców. Ujawnili 61 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 30 z nich, badanie wykazało ponad 0,5 promila. Oni poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. 47 kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Funkcjonariusze ujawnili też jednego kierowcę, który prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."