Poseł z Sanoka potrzebny od zaraz

05-10-2011

Rozmowa ze Sławomirem Mikliczem

Kandydatem na Posła z Ziemi Sanockiej

* Dlaczego sanoczanie powinni pójść do wyborów 9 października.

– Decydowanie o tym, kto będzie nas reprezentował w Parlamencie, jest przywilejem każdego obywatela. Moim zdaniem głosowanie w wyborach jest obowiązkiem i taki pogląd zawsze staram się prezentować. A jeżeli chodzi o sanoczan, to zachęcam, aby licznie wzięli udział w wyborach i zagłosowali na swojego kandydata po to, aby Ziemia Sanocka była skutecznie reprezentowana w Sejmie. Zasługujemy na naszego Posła, który skutecznie będzie zabiegał o sprawy ważne dla regionu. Głośno o tym mówią samorządowcy. Potrzebny jest im „swój człowiek” na Wiejskiej. Mówił o tym też Burmistrz Blecharczyk, który zachęcał do głosowania na kandydatów z Sanoka – w tym na moją osobę. Przy okazji dziękuję mu za poparcie również mojej kandydatury.

* Jakie mogą płynąć korzyści dla Ziemi Sanockiej z posiadania swojego przedstawiciela w Sejmie.

– Będąc blisko ośrodków władzy, ma się ogromny wpływ na podejmowane decyzje. Mocne akcentowanie potrzeb naszego regionu przekona innych do wsparcia naszych inicjatyw. Doskonale poznałem te mechanizmy w trakcie 9-letniej pracy w samorządzie. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że odkąd jestem w Sejmiku Województwa a teraz również w Zarządzie Województwa Podkarpackiego, Sanok przestał być pomijany. Mogę śmiało stwierdzić, że teraz jest należycie dowartościowany.

* Przykłady…

– Pokazują to liczne inwestycje realizowane ostatnio w naszym regionie. Można podać chociażby Rynek Galicyjski w skansenie (inwestycja warta ponad 20 mln złotych), rozwój Muzeum Historycznego (dwa duże wnioski – dobudowa skrzydła południowego zamku czy ostatni wniosek na zagospodarowanie dziedzińca zamkowego), rewitalizacja placu św. Michała, która rozpocznie się lada dzień, czy też liczne inwestycje drogowe, które w naszym powiecie na taką skalę wcześniej nie miały miejsca. Można długo wymieniać. Samorządy muszą składać dobre aplikacje, ale należy je skutecznie wspierać. W Sejmie odbywa się to bardzo podobnie, tylko na większą skalę.

* Czy jest Pan wystarczająco przygotowany do roli Posła, aby być podobnie skutecznym jak w Sejmiku Województwa, z korzyścią dla Sanoka?

– Jestem przekonany, że tak. Wykształcenie prawnicze daje mi podstawy do właściwego poruszania się w przepisach prawnych. Moje zawodowe doświadczenie menadżerskie pozwala mi doskonale rozumieć zasady rynkowe i umiejętne rozmowy z inwestorami oraz skuteczne zachęcanie ich do inwestowania w takich regionach jak nasz. Do tego dochodzi 9-letnia praca w samorządzie, która dała mi ogromną wiedzę na temat potrzeb samorządu, ludzi, którzy żyją w naszym regionie. Wiedzę jak skutecznie rozwiązywać problemy lokalnych społeczności oraz jak efektywnie zabiegać o korzystne decyzje wpływające na rozwój powiatu, miast i gmin z naszego terenu. Niestety, często odczuwamy brak Posła z naszego regionu, który również wspierałby nasze inicjatywy. I to właśnie musimy zmienić.

* Jak to zmienić?

– Głosujmy na Posła Ziemi Sanockiej! Proszę zatem Państwa o głos. Pamiętajmy, mandat zdobywa ten kandydat, który osiągnie największą liczbę głosów!

 

www.miklicz.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.