Powiat Sanocki najlepszy wśród podkarpackich samorządowców

ŁAŃCUT. W minioną sobotę (3 bm.) w Łańcucie odbył się Jubileuszowy V Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Województwa Podkarpackiego o Puchar Przewodniczącej Sejmiku Teresy Kubas-Hul. Zaproszono 8 drużyn z różnych części województwa. Najlepszym zespołem turnieju okazał się Powiat Sanocki, a Sebastian Niżnik otrzymał nagrodę indywidualną najlepszego bramkarza turnieju.

W turnieju na zaproszenie organizatorów wystartowało 8 zespołów: Łańcut, Tarnobrzeg, Lubaczów, Krosno, Jarosław, Leżajsk/Grodzisko Dolne, Urząd Marszałkowski i Powiat Sanocki. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Sanocki zespół jako jedyny wyszedł z grupy z kompletem zwycięstw wygrywając kolejno z: Jarosławiem 3-1, Lubaczowem 4-0 i Łańcutem 4-3.

W półfinale spotkał się z zespołem z Krosna. Jak przystało na derby, pojedynek był niezwykle zacięty, ale świetnie broniący Starosta Sebastian Niżnik nie pozwolił przeciwnikom zdobyć nawet jednej bramki i mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Finałowy mecz poprzedziło spotkanie Vipów z Księżmi. W drużynie Vipów zagrali m.in.: Wiceminister Skarbu Zdzisław Gawlik, Teresa Kubas-Hul, Zygmunt Cholewiński, Sławomir Miklicz, oraz gościnnie Sebastian Niżnik. Spotkanie wygrali Księża 1-0.

W finale turnieju Sanok spotkał się z Tarnobrzegiem. Spotkanie było niezwykle wyrównane i dopiero na kilka minut przed końcem Wojciechowi Pajestce udało się pokonać bramkarza Tarnobrzega ustalając wynik spotkania na 1-0 i tym samym zapewniając drużynie powiatu sanockiego puchar. W meczu o 3. miejsce Jarosław wygrał z Krosnem 3-2.

Warto dodać, że drużyna z Sanoka startowała w tym pucharze po raz pierwszy. Indywidualną nagrodę za najlepszego bramkarza otrzymał Sebastian Niżnik, natomiast Dawid Romerowicz zajął 2, a Robert Pieszczoch 3 miejsce na liście najlepszych strzelców.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Frączek

Powiat Sanocki reprezentowali:
Robert Pieszczoch – Przewodniczący Rady Powiatu
Sebastian Niżnik – Starosta Sanocki
Wojciech Pajestka – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu
Marian Kunc – Sekretarz Powiatu
Marek Sobolewski – Pracownik Starostwa Powiatowego
Artur Kukla – Pracownik Starostwa Powiatowego
Dawid Romerowicz – Pracownik Starostwa Powiatowego
Grzegorz Zagórda – Pracownik Starostwa Powiatowego
Marcin Szczudlik – Pracownik Starostwa Powiatowego
Bartosz Adamski – Pracownik Starostwa Powiatowego

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."