Program indywidualizacji nauczania

06-04-2011

SANOK. Od początku maja 2011 r. Miasto Sanok przystępuje do realizacji projektu „Sanocki program indywidualizacji nauczania w klasach I-III”. Projekt jest w pełni finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na jego realizację Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku pozyskał 490 300 zł.

Projekt skierowany jest do 1214 uczniów klas I-III sanockich szkół podstawowych. Opracowanie projektu zostało poprzedzone badaniami wśród 1090 uczniów klas I-III sanockich szkół podstawowych. Diagnozowano dzieci zarówno ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, zagrożonych ryzykiem dysleksji, zaburzeniami rozwoju mowy czy wadami postawy, ale również dzieci z uzdolnieniami, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych.

Projekt będzie wspierał proces indywidualizacji nauczania dziecka poprzez organizację różnego rodzaju pozalekcyjnych zajęć, rozwijających zainteresowania uczniów oraz zajęć dla uczniów mających problemy w nauce. Będą to zajęcia, m.in.: logopedyczne, korekcyjne, muzyczno-ruchowe, profilaktyczno-artystyczne, informatyczne, plastyczne, muzyczne, dla dzieci z trudnościami w czytaniu, pisaniu, z zaburzeniami zachowania.

Przygotowując projekt, przeanalizowano także potrzeby szkół w zakresie pomocy dydaktycznych, wyposażenia audiowizualnego, komputerowego i technicznego. Dlatego w projekcie uwzględniono również zakup potrzebnych do zajęć pomocy, specjalnych tablic interaktywnych, które wzmacniają przekaz nauczyciela. To wszystko za kwotę ok. 150 tys. zł.

Projekt będzie realizowany przez okres 2 lat szkolnych (od 2011 r. do 2013 r.)

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.