Program prewencyjny „Pseudokibic” w Zagórzu

ZAGÓRZ. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich kontynuują działania mające na celu podnoszenie bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich oraz promowanie kulturalnego zachowanie na obiektach sportowych.

Sanocka Policja realizuje program prewencyjny pod nazwą „Pseudokibic”, którego głównym celem jest promowanie kulturalnych zachowań na stadionach podczas meczów piłkarskich czy innych imprez masowych.

Do prowadzonych przez funkcjonariuszy działań aktywnie włączyli się przedstawiciele klubów piłkarskich funkcjonujących na terenie powiatu sanockiego.

W ubiegłym miesiącu, w spotkaniach z młodzieżą uczestniczył trener klubu Stal Sanok. Natomiast wczoraj w prelekcji na temat bezpieczeństwa z uczniami Gimnazjum nr 1 w Zagórzu wziął udział spiker tego klubu Tomasz Ostrowski.

Podczas spotkania, policjanci poinformowali uczniów jaka odpowiedzialność karna grozi za łamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Natomiast przedstawiciel klubu podkreślał fakt, iż kibicowanie to przede wszystkim świetna zabawa i pozytywne emocje, jakie można przeżywać w grupie. Wyjaśniał, że każdy mecz to tylko gra i prawdziwi kibice powinni wspierać swoje kluby, a nie przysparzać im problemów .

W trakcie prelekcji uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali wiele pytań.

W przyszłym tygodniu planowane są kolejne spotkania podczas których funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami klubów piłkarskich będą promować prawidłowe zachowania na stadionach.

KPP SANOK

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."