Przyjechali na zakupy do Polski… Pijani wylądowali w rowie!

12-04-2011

POWIAT SANOCKI. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w miejscowości Radoszyce . Funkcjonariusze na miejscu zastali w przydrożnym rowie samochód osobowy na słowackich numerach. Mężczyźni podróżujący pojazdem byli nietrzeźwi.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14:30 w miejscowości Radoszyce (gmina Komańcza, powiat sanocki). Przybyli na miejsce policjanci zastali pojazd marki Fiat na słowackich numerach rejestracyjnych znajdujący się w rowie.

Z relacji świadków wynikało, że kierujący oraz pasażer oddali się z miejsca zdarzenia.

Po kilku minutach policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżowali pojazdem. Okazali się nimi obywatele Słowacji. Mężczyźni zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. U 35-letniego mieszkańca Niżna Kamienica urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało blisko 2,5 promila, natomiast 39-letni mieszkaniec Medzilaborce miał ponad 3 promile. Z relacji świadków wynikało, że kierowcą był młodszy z mężczyzn.

Wypowiedzi zatrzymanych były niespójne. Stwierdzili, że przyjechali do Polski na zakupy. Po chwili 39-latek potwierdził, że kierowcą był jego młodszy kolega.

Z mężczyznami trudno było nawiązać kontakt ze względu na stan nietrzeźwości. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Mężczyźni nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Zebrany materiał dowodowy posłuży Policji do ustalenia przebiegu i przyczyn zdarzenia.

Czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Komańczy.

KPP SANOK

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.