Rekolekcje w Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta

17-03-2011

SANOK. W kaplicy Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku w dniach 12 – 13 marca br. odbyły się rekolekcje dla mieszkańców domu, członków i pracowników Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, a także dla parafian z dzielnicy Olchowce.


Rekolekcje prowadziła siostra zakonna Małgorzata Chmielewska, działająca w Katolickiej Wspólnocie „Chleb Życia” (obecnie prowadzi w Zochcinie w powiecie Opatowskim dom dla osób bezdomnych min. kobiet, chorych, matek z dziećmi, młodzieży). Obecny również był wielki przyjaciel i członek Towarzystwa ksiądz dziekan Andrzej Skiba.

Wielka pasja cechowała słowa, które przekazywała siostra Małgorzata. W sobotę zgromadzeni wzięli udział, m.in. w dwóch spotkaniach z przerwą na obiad. Był również czas na refleksję i mszę św., którą odprawił proboszcz parafii Olchowce ksiądz Robert Wyczawski.

W niedzielę po porannej wspólnej modlitwie siostra Małgorzata spotkała się z członkami, wolontariuszami oraz pracownikami kół Towarzystaw Brata Alberta z Podkarpacia, obecny również był prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta we Wrocławiu Bohdan Aniszczyk.

Następnie odbyła się msza św. odprawiona przez kapelana Towarzystwa księdza Tadeusza Piwińskiego, który w kazaniu nawiązał do potrzeby niesienia pomocy bliźniemu oraz refleksji nad swoim życiem. Na zakończenie eucharystii ksiądz podziękował siostrze Małgorzacie za przybycie i podzielenie się swoim doświadczeniem i mądrościami życiowymi. Wyraził również słowa uznania za stworzenie rodzinnej atmosfery w czasie rekolekcji dla prezes Towarzystwa Alicji Kocyłowskiej oraz jej pracowników, a także młodzieży oazowej z parafii Mrzygłód którzy zadbali o oprawę muzyczną i obsługę mszy św. w czasie rekolekcji.

Na zakończenie pani prezes wręczyła siostrze Małgorzacie kosz dla jej małoletnich podopiecznych.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.