Remonty na sanockich cmentarzach

28-11-2011

SANOK. Urząd Miasta w Sanoku dba o wygląd miejskich cmentarzy. W tym roku na remonty i inwestycje cmentarne wydano prawie 160 tys. zł, z czego część pochodziła z dotacji z Urzędu Wojewódzkiego oraz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Dzięki temu na miejskich cmentarzach panował ład i porządek, nie tylko przez cały listopad, w którym znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich, ale także przez pozostałą część roku.


Środki te pozwoliły na wymianę i uzupełnienie 463 m3 nawierzchni żwirowej, asfaltowej oraz brakujących obrzeży betonowych na najbardziej zniszczonych alejkach Cmentarza Centralnego, cmentarzy w dzielnicach Posada, Olchowce. Na Cmentarzu Południowym wykonano 243 m3 alejek żwirowych w sektorze grobów ziemnych oraz grobów murowanych.


Urząd Miasta pracami objął także mogiły wojenne. Na Cmentarzu Centralnym wyremontowano 2 nagrobki na mogiłach zbiorowych w kwaterze żołnierzy radzieckich, 110 nagrobków w kwaterze żołnierzy polskich, nagrobek lotnika Kazimierza Swoszowskiego oraz 4 mogiły poległych w pociągu pancernym pod Chyrowem.

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.