Remonty na sanockich cmentarzach

SANOK. Urząd Miasta w Sanoku dba o wygląd miejskich cmentarzy. W tym roku na remonty i inwestycje cmentarne wydano prawie 160 tys. zł, z czego część pochodziła z dotacji z Urzędu Wojewódzkiego oraz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Dzięki temu na miejskich cmentarzach panował ład i porządek, nie tylko przez cały listopad, w którym znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich, ale także przez pozostałą część roku.


Środki te pozwoliły na wymianę i uzupełnienie 463 m3 nawierzchni żwirowej, asfaltowej oraz brakujących obrzeży betonowych na najbardziej zniszczonych alejkach Cmentarza Centralnego, cmentarzy w dzielnicach Posada, Olchowce. Na Cmentarzu Południowym wykonano 243 m3 alejek żwirowych w sektorze grobów ziemnych oraz grobów murowanych.


Urząd Miasta pracami objął także mogiły wojenne. Na Cmentarzu Centralnym wyremontowano 2 nagrobki na mogiłach zbiorowych w kwaterze żołnierzy radzieckich, 110 nagrobków w kwaterze żołnierzy polskich, nagrobek lotnika Kazimierza Swoszowskiego oraz 4 mogiły poległych w pociągu pancernym pod Chyrowem.

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."