Ruszył „Sanocki program indywidualizacji nauczania w klasach I-III”

19-10-2011

SANOK. Każdy uczeń potrzebuje indywidualnego traktowania. Mając to na uwadze, Miasto Sanok stworzyło program indywidualizacji, który realizowany jest od maja br., zaś w szkołach od 1 września.

Uroczysta inauguracja projektu „Sanocki program indywidualizacji nauczania w klasach I-III”, odbyła się 19 października 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku. Podczas spotkania, w którym wzięli udział: władze miasta, przedstawiciele Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku, nauczyciele, uczniowie, omówiono założenia projektu.

Projekt skierowany jest do ponad 1000 uczniów klas I-III sanockich szkół podstawowych. Poprzedzony był on badaniami, którymi objęto zarówno dzieci mające problemy w nauce, zagrożone różnymi dysfunkcjami, jak i wyjątkowo zdolne.

- Projekt będzie wspierał proces indywidualizacji nauczania dziecka poprzez organizację różnego rodzaju pozalekcyjnych zajęć, rozwijających zainteresowania i zdolności uczniów oraz zajęć dla uczniów mających problemy w nauce. Będą to zajęcia, m.in.: logopedyczne, korekcyjne, muzyczno-ruchowe, profilaktyczno-artystyczne, informatyczne, plastyczne, muzyczne, dla dzieci z trudnościami w czytaniu, pisaniu, z zaburzeniami zachowania – objaśnia Marian Kurasz, zastępca Burmistrza Sanoka ds. społecznych i oświaty.

Nie zapomniano również o wyposażeniu szkół w różnego rodzaju pomoce naukowe, m.in. gry, makiety, modele, mikroskopy, tablice interaktywne, układanki, instrumenty, wyposażenie audiowizualne, przydatne przy realizacji zajęć, na zakup których wydano ok. 150 tys. zł. Dodatkowe zajęcia prowadzą nauczyciele, pracujący w danych szkołach, co wpływa na komfort pracy z dzieckiem.

Uczniowie, którzy podczas inauguracji demonstrowali działanie niektórych pomocy naukowych, nie kryli zainteresowania i zadowolenia z takiego sposobu nauki

Projekt jest w pełni finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na jego realizację Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku pozyskał 490 300 zł.

Projekt będzie realizowany przez okres 2 lat szkolnych (od 2011 r. do 2013 r.)

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.