Samorząd równych szans!

26-10-2011

Powiat Sanocki otrzymał wyróżnienie i tytuł Samorząd Równych Szans 2011 za działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych. Kapituła konkursu doceniła wkład powiatu w rozwój bazy przyjaznej dla osób z problemami ruchowymi.

W konkursie udział brały samorządy z całej Polski. Powiat Sanocki znalazł się w gronie wyróżnionych. – Bardzo się cieszę, że ktoś dostrzegł naszą pracę związaną z tworzeniem ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Cały czas takie osoby mamy na względzie. W najbliższym czasie będziemy na przykład instalować platformę ułatwiająca poruszanie się niepełnosprawnym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zagórzu – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

W ostatnich latach Powiat Sanocki przeznaczył na likwidacje barier architektonicznych i urbanistycznych u prawie 260 osób ponad 1.6 mln złotych. Natomiast w ramach projektu „Powiat przyjazny niepełnosprawnym” zrealizowano zadania na łączną kwotę ponad 3.6 mln złotych. Za te pieniądze zamontowano windy i podjazdy, oraz zaadaptowano wiele obiektów głównie użyteczności publicznej (urzędy, ośrodki zdrowia) na terenie powiatu pod kątem korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.