Samorząd równych szans!

Powiat Sanocki otrzymał wyróżnienie i tytuł Samorząd Równych Szans 2011 za działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych. Kapituła konkursu doceniła wkład powiatu w rozwój bazy przyjaznej dla osób z problemami ruchowymi.

W konkursie udział brały samorządy z całej Polski. Powiat Sanocki znalazł się w gronie wyróżnionych. – Bardzo się cieszę, że ktoś dostrzegł naszą pracę związaną z tworzeniem ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Cały czas takie osoby mamy na względzie. W najbliższym czasie będziemy na przykład instalować platformę ułatwiająca poruszanie się niepełnosprawnym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zagórzu – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

W ostatnich latach Powiat Sanocki przeznaczył na likwidacje barier architektonicznych i urbanistycznych u prawie 260 osób ponad 1.6 mln złotych. Natomiast w ramach projektu „Powiat przyjazny niepełnosprawnym” zrealizowano zadania na łączną kwotę ponad 3.6 mln złotych. Za te pieniądze zamontowano windy i podjazdy, oraz zaadaptowano wiele obiektów głównie użyteczności publicznej (urzędy, ośrodki zdrowia) na terenie powiatu pod kątem korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."