Sanoccy policjanci zatrzymali szajkę złodziei oleju napędowego

16-11-2011

POWIAT SANOCKI. Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy od lipca włamywali się do samochodów ciężarowych i kradli olej napędowy.

Złodzieje okradali pojazdy, który najczęściej były pozostawione na parkingach bądź placach. Wartość skradzionego oleju napędowego szacuje się na 11 tysięcy złotych.

Od lipca br. na terenie powiatu sanockiego doszło do kilku kradzieży oleju napędowego z samochodów ciężarowych. Sprawcy za każdym razem działali w ten sam sposób. Włamywali się w nocy do samochodów pozostawionych na parkingach lub placach. Przepompowywali olej napędowy z baku do własnych baniek i przewozili do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców.Policjanci pracujący przy tej sprawie wpadli na trop włamywaczy. Wykonali szereg czynności i działań aby ustalić sprawców przestępstw. Włamywaczami okazali się młodzi ludzie mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku 19, 19 i 21 lat.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z posterunku w Besku i wydziału kryminalnego KPP w Sanoku podejrzanym przedstawiono aż 7 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży zarówno na terenie powiatu sanockiego jak też brzozowskiego. Łącznie zostało skradzionych prawie 2000 litrów oleju napędowego wartości ponad 11 000 zł.

Policja wystąpiła do prokuratury o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.