Sanoccy strażacy Mistrzami Województwa Podkarpackiego w siatkówce

19-12-2011

SANOK/STALOWA WOLA. Po sześciu latach Sanoccy Strażacy odzyskali tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego w Piłce Siatkowej. Tytuł zdobyli podczas XIII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Piłce Siatkowej, które rozegrano w Stalowej Woli.

W dniu 8 grudnia br. w Stalowej Woli odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w piłce siatkowej. W turnieju uczestniczyło 6 najlepszych drużyn województwa podkarpackiego wyłonionych w drodze eliminacji: KM Rzeszów, KM Krosno, KP Stalowa Wola-gospodarz, KP Łańcut, KP Ustrzyki Dolne, KP Sanok.

Turniej rozegrany został w dwóch grupach A i B. W fazie grupowej reprezentanci naszej komendy stoczyli zacięty pojedynek z Komendą Powiatową z Ustrzyk Dolnych wygrywając ostatecznie 2:1 (25:20, 21:25, 16:14). O wiele trudniejszym przeciwnikiem miała być drużyna Komendy Miejskiej z Rzeszowa, obrońca tytułu z 2010 r. jednak mecz rozwiał wszelkie wątpliwości, co do faworyta mistrzostw, Sanok wygrał bardzo pewnie 2:0 (25:17, 25:18).

W półfinale KP Sanok pokonała KP ze Stalowej Woli wynikiem 2:0 (25:23, 25:20).

Finał okazał się już tylko formalnością, w pojedynku z KM Krosno, Sanok był zdecydowanym faworytem co potwierdziło się w meczu, 2:0 (25:16, 25:23) na korzyść Komendy Powiatowej PSP w Sanoku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Jan Ambicki - reprezentant KP PSP Sanok.


PSP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.