Sanocka „Sowa na gaju” w Lublinie…

18-08-2011

SANOK/LUBLIN. Miasto Sanok zadebiutowało podczas tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Hejnałów Miejskich, który miał miejsce 15 sierpnia w Lublinie. Zaprezentowaliśmy hymn dzielnicy Posada „Sowa na gaju”, który odegrał uczeń sanockiej Szkoły Muzycznej – Damian Ciupa.

Obok młodego muzyka w przeglądzie miasto reprezentowali Adam Baszak i radny Piotr Lewandowski. To oni 2 lata temu przyczynili się do skomponowania hymnu przez Łukasza Wojewodę (na bazie ludowej piosenki „Sowa na gaju”) i nagrania go oraz zakupu urządzenia, które 3 razy dziennie odtwarza hymn z wieży byłego ratusza gminy Posada Olchowska.

Sanok był jednym z 28 miast prezentujących się w Lublinie i 1 z czterech debiutujących. Nasz hejnał, odgrywany z balkonu Urzędu Miejskiego w Lublinie, został ciepło przyjęty przez obecnych. Reprezentanci Sanoka otrzymali medal i urodzinowy proporczyk.

Imprezę poprzedził pochód ulicami Lublina pod pomnik Piłsudskiego, pod którym debiutanci złożyli wiązanki kwiatów i odegrali swoje hejnały. Po raz drugi odgrywali je podczas przeglądu. 

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.