SANOK: Groził śmiercią taksówkarzowi!

24-03-2011

SANOK. Sanoccy policjanci zatrzymali 18-latka, który groził taksówkarzowi i używając noża uszkodził jego samochód. Mężczyzna był pijany i agresywny. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, około godziny 22 na ulicy Kościuszki w Sanoku. Młody mężczyzna wsiadł do taksówki zamawiając kurs do Zagórza. Po przejechaniu kilkunastu metrów taksówkarz zapytał klienta czy ma pieniądze, aby zapłacić za przejazd. Okazało się, że pasażer nie miał gotówki i w związku z tym kierujący zawrócił.

Wtedy mężczyzna wyjął nóż i zaczął jego ostrzem uderzać w pokrywę poduszki powietrznej oraz kierownicę. Groził też kierowcy, że go zabije. Taksówkarz próbując się bronić, użył gazu pieprzowego wobec napastnika. Mężczyzna wysiadł z samochodu i zaczął kopać pojazd.

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Zagórza. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Był agresywny w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy, odgrażał się kolejnymi awanturami.

Został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i uspokojenia się. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz wypowiadania gróźb karalnych. Przyznał się do popełnienia tych czynów. Właściciel taksówki oszacował zniszczenia pojazdu na kwotę około 5000 złotych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwo niszczenia mienia art. 288 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za wypowiadanie gróźb karalnych art 190 kk. grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.