SANOK: Nietrzeźwy 18-latek wjechał w przydrożne bariery

SANOK. Policjanci podejmowali interwencje wobec kierującego citroenem, który wjechał w słupy ochronne. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Sanoka. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Prawem jazdy cieszył się niecałe dwa tygodnie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 2:30 w nocy w Sanoku na ulicy Jagiellońskiej. Przybyli na miejsce policjanci zobaczyli citroena, który zatrzymał się na słupach ochronnych oddzielających jezdnię od chodnika. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w słupy.

Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec Sanoka. Został przebadany na stan trzeźwości. Był pijany. W organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu. Młody sanoczanin niespełna 2 tygodnie temu odebrał prawo jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nastolatek odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
(KPP Sanok)

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."