SANOK: Nietrzeźwy 18-latek wjechał w przydrożne bariery

23-08-2011

SANOK. Policjanci podejmowali interwencje wobec kierującego citroenem, który wjechał w słupy ochronne. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Sanoka. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Prawem jazdy cieszył się niecałe dwa tygodnie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 2:30 w nocy w Sanoku na ulicy Jagiellońskiej. Przybyli na miejsce policjanci zobaczyli citroena, który zatrzymał się na słupach ochronnych oddzielających jezdnię od chodnika. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w słupy.

Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec Sanoka. Został przebadany na stan trzeźwości. Był pijany. W organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu. Młody sanoczanin niespełna 2 tygodnie temu odebrał prawo jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nastolatek odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
(KPP Sanok)

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.