SANOK: Okradł dwa kościoły

12-03-2011

SANOK. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wczoraj okradł kościół oo. Franciszkanów w Sanoku. Okazało się, że było on także sprawcą kradzieży w innym kościele. Skradzione przedmioty sakralne zostały odzyskane. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.


Wczoraj około godziny 14 dyżurny Policji został poinformowany o kradzieży obrazu św. Faustyny oraz dwóch lichtarzy z Kościoła oo. Franciszkanów w Sanoku. Skradzione przedmioty nie stanowiły wartości zabytkowej. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 2000 złotych.

W wyniku podjętych działań sanoccy policjanci jeszcze w tym samym dniu ustalili i zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Rzeszowa, obecnie przebywający w Sanoku. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez Policję za podobne przestępstwa, m.in. za kradzieże, kradzieże z włamaniem i rozbój. Złodziej w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna był też sprawcą innej kradzieży, do której doszło w Kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Jego łupem padły dwa obrazy kultu religijnego – Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Matki Boskiej Katyńskiej. Przedmioty te nie są ujęte w katalogu dzieł sztuki, przedstawiają jednak znaczną wartość religijno-patriotyczną. Łącznie straty oszacowano na kwotę około 1300 złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że skradzione przedmioty zostały już sprzedane. Dzięki podjętym działaniom policjanci odzyskali trzy obrazy kultu religijnego oraz dwa mosiężne świeczniki.

Na szczęście okazało się, że obrazy i lichtarze nie zostały uszkodzone. Wrócą na swoje miejsce do Kościoła oo. Franciszkanów oraz Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.