Sanok stolicą szkolnego unihokeja!

16-06-2011

ELBLĄG/SANOK. Trudno opisać to co wydarzyło się podczas rozgrywanego tradycyjnie w Elblągu  Finału Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady  w unihokeju. Reprezentanci naszego miasta w każdej kategorii zdobyli złote medale co nie zdarzyło się jeszcze chyba nigdy w 18 letniej historii mistrzostw!

Po ubiegłorocznej Victorii uczniów ZS2 i mistrzostwie G1 sprzed dwóch lat, tym razem swoje pierwsze tytuły zdobyli uczniowie SP1 i IILO a unihokeiści z G1 zostali najlepszymi w kraju po rocznej przerwie! Wszyscy patrzyli z niedowierzaniem jak na ceremonii zakończenia i wręczenia złotych medali raz po raz wychodzą uczniowie z Sanoka! Takie osiągnięcie trudno będzie komukolwiek powtórzyć!

Ciekawostką jest fakt, że we wszystkich kategoriach późniejsi, szkolni Mistrzowie Polski spotykali się w  finale z tym przeciwnikiem co na inaugurację. W przypadku chłopców z G1 oba pojedynki zakończyły się ich pewnymi zwycięstwami, natomiast uczniowie z SP1 i IILO po falstartach na początek, w grach finałowych pokazali ogromną determinację i zrewanżowali się swoim rywalom, wygrywając po serii rzutów karnych!

Gimnazjaliści G1 przez cały turniej przeszli jak burza (raz tylko remisując) w każdym meczu grając widowiskowo a przede wszystkim skutecznie. Wyniki ich spotkań mówią wiele o różnicy jaka dzieliła ich od rywali.

Wyniki spotkań G 1
Mecze grupowe:

1.G Uniejów – G 1 Sanok 1:4
2.G 1 Sanok – G Prudnik 5:0
3.G 48 Gdańsk – G 1 Sanok 1:4

Grupa ćwierćfinałowa:

4. G1 Sanok – G N. Dwór Kwidzyński 4:1
5. G Żabi Róg – G1 Sanok 1:1

6. G Sanok – G Babimost 4:0 – półfinał
7. G Sanok – G Uniejów 6:2 – finał

Królem strzelców turnieju został Radosław Sawicki z G1

Skład drużyny G1:  Piotr Bar, Konrad Ćwikła, Przemek Mielniczek, Łukasz Kopczyński, Piotr Naparło, Mateusz Fal, Dawid Serwiński i Piotr Zagórski (opiekun).Na dole od lewej: Kamil Olearczyk, Maciej Bielec i Radosław Sawicki

Unihokeiści z podstawowej „jedynki”, którzy na mistrzostwa jechali po raz 3 (9 miejsce, przed dwoma laty  i 4 lokata przed rokiem) z każdym meczem nabierali rozpędu. Poza nieudanym początkiem później już było tylko dobrze. Sporo do życzenia pozostawiała tylko skuteczność i gdyby celowniki zawodników były nastawione nieco lepiej, wyniki ich spotkań byłyby zbliżone do osiągnięć ich starszych kolegów z dzielnicy Błonie. A udany rewanż z SP Babimost (aktualnym i ubiegłorocznym klubowym mistrzem kraju w tej kategorii), po pięknej walce smakował wybornie!

Wyniki SP1:
Mecze grupowe:
1. SP1 – SP Babimost  0:4
2. SP1 – SP Aleksandrów Kujawski  3:0
3. SP1 – SP81 Gdańsk  2:0
4. SP1 – SP Brzeźnica   4:1

Grupa ćwierćfinałowa:
5. SP1 – S Gaworzyce 1:0
6. SP1 – SP1 Trzebiatów 5:1

7. SP1 – SP Sidzina 3:1 – półfinał
8. SP1 – SP Babimost 2:2  k.3:2 – finał

Skład drużyny SP1:  stoją na górze od lewej: Rafał Czytajło, Mateusz Janik, Wiktor Kabala, Kamil Burnat, Max Bednarz, Seweryn Fus, Krystian Kielar. Na dole od lewej: Mateusz Dereń, Szymon Fus, Tomasz Skokan (kapitan).
Najlepszym bramkarzem wybrany został Kamil Burnat z SP1.
Opiekunem zespołu był Dariusz Fineczko.

W finale Licealiady, do zdobywców mistrzowskich tytułów dołączyli uczniowie IILO. Najwięcej emocji z ich udziałem dostarczyły dwa ostatnie mecze – najważniejsze bo rozstrzygające o medalach. W obu przypadkach do po heroicznej walce do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, z której zwycięsko wyszła ekipa „Zakonu”. Cała drużyna zasłużyła na ogromne słowa uznania bo wszyscy zawodnicy pokazali, że pojechali na drugi koniec Polski nie na wycieczkę tylko walczyć o jak najwyższe cele.
A finał? No cóż nic tak nie cieszy jak udany rewanż właśnie w ostatnim meczu turnieju!

Wyniki IILO:
Mecze grupowe:
1.IILO – ZSP1 Chojnice 3:6
2.IILO – XXIIILO Łódź  3:0
3.IILO – ZSZ Braniewo 5:0

4.IILO – ZS2 Gniezno 2:2 k. 4:3 – Półfinał
5.IILO – ZSP1 Chojnice 4:4 k. 4:3 – Finał

Skład II LO stoją na górze od lewej: Milczanowski Szymon, Pytlowany Piotr, Sobolewski Michał, Mataczyński Piotr, Sieradzki Bartosz i  Pastuszak Grzegorz- (opiekun)  Na dole od lewej: Gacek Maciej, Klaja Dariusz, Izdebski Damian (bramkarz), Kopczyński Mariusz, Cybuch Marcin, Kochanowski Maciej.

Sanok miał swojego przedstawiciela również w kategorii dziewcząt. Uczennice ZS nr2 po ubiegłorocznym mistrzostwie swoich szkolnych kolegów, jechały do Elbląga z dużymi nadziejami. Niestety porażka z Trzebiatowem przekreśliła szansę na medal i ostatecznie zajęły czwartą lokatę. Na pocieszenie została wygrana z lokalnym rywalem z Mielca (tegorocznymi Mistrzyniami Województwa.)

Warto również dodać, że sześć na osiem zawodniczek to uczennicy 1 klasy. Może zatem powalczą rok?
Skład ZS Nr 2 dziewcząt: Adrianna Stabryła, Aneta Wigłasz, Marlena Wołkowicz, Justyna Trzciańska, Sabina Dorotniak, Justyna Armata, Żaneta Bednarz i Edyta Swalarz

W elbląskim finale udział wzięła, już po raz 4 ekipa uczennic z Gimnazjum z Bukowska. Podopieczne Jakuba Barcia, mające już na koncie tytuł v-ce mistrzyń kraju sprzed dwóch lat jechały na kolejne mistrzostwa z dużymi nadziejami. Ich aspiracje do odegrania czołowej roli potwierdziły mecze grupowe. Jednak potem zabrakło troszkę szczęścia w kluczowym meczu turnieju z G Chocianów, a po porażce z aktualnymi mistrzyniami, zarówno klubowymi jak i szkolnymi – G Żabi Róg strefa medalowa oddaliła się bezpowrotnie. Na uwagę zasługuje fakt, że dwie zawodniczki z Bukowska  Anna Jasion i Sylwia Sobolak zostały  zauważone przez trenera Reprezentacji Polski Juniorek i być może dostaną szansę wyjazdu na zgrupowanie kadrowiczek do Pragi.

Wyniki spotkań G Bukowsko:
Mecze grupowe

G. Bukowsko – G. Kamień  3:0
G. Bukowsko – G. Mikołajki Pomorskie 2:0
G. Bukowsko – G. Trzebinia  0:0
G. Bukowsko – G. Stara Wieś II  11:1

Mecze w grupie ćwierćfinałowej

G. Bukowsko – G. Chocianów 0:2
G. Bukowsko – G. Żabi Róg 0:2

Mecz o 7 miejsce
G. Bukowsko – G. Wielgie 3:0

Skład G Bukowsko: Od lewej stoją: Jakub Barć (trener), Kunda Patrycja, Jasion Anna (kapitan), Jasion Karolina, Żytka Magdalena, Wyciszkiewicz Marcelina, Rak Magdalena, Burnat Martyna, Podkalicka Maria. Na dole od lewej: Kamyk Anita, Sochacka Wiktoria, Sobolak Sylwia, Chodakowska Marzena, Radożycka Adrianna, Hanus Iwona, Pituch Iwona.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.