„Sierpniowy weekend 2011″ na Podkarpaciu

12-08-2011

SANOK. Przed nami długi sierpniowy weekend. Wiele osób korzystając z wolnego czasu zdecyduje się na kilkudniowy wyjazd, ruch na drogach może więc być wzmożony. Dlatego policjanci już jutro rozpoczynają działania „Sierpniowy weekend”. Najważniejszym zadaniem funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji będzie pomoc kierowcom i pieszym.

Policjanci zadbają, by wszystkie szlaki i główne węzły komunikacyjne były przejezdne. Szczególnie ruchliwe mogą być drogi prowadzące do miejscowości turystycznych. Prosimy o cierpliwość przy kontrolach drogowych i stosowanie się do poleceń policjantów, którzy (jeśli będzie taka potrzeba) będą kierować ruchem. W czasie długiego weekendu do służby skierowani zostaną m.in. policyjni motocykliści, a także radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane jak i nieoznakowane.

Ponieważ płynności ruchu i jego bezpieczeństwu, a tym samym komfortowi podróżowania zagrażają kierowcy łamiący przepisy, policjanci konsekwentnie reagować będą na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków:
– przekraczanie dozwolonej prędkości,
– wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
– wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych,
– wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego.

Działania rozpoczną się w piątek, 12 sierpnia i zakończą się późnym wieczorem w poniedziałek, 15 sierpnia.


KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.