„Sierpniowy weekend 2011″ na Podkarpaciu

SANOK. Przed nami długi sierpniowy weekend. Wiele osób korzystając z wolnego czasu zdecyduje się na kilkudniowy wyjazd, ruch na drogach może więc być wzmożony. Dlatego policjanci już jutro rozpoczynają działania „Sierpniowy weekend”. Najważniejszym zadaniem funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji będzie pomoc kierowcom i pieszym.

Policjanci zadbają, by wszystkie szlaki i główne węzły komunikacyjne były przejezdne. Szczególnie ruchliwe mogą być drogi prowadzące do miejscowości turystycznych. Prosimy o cierpliwość przy kontrolach drogowych i stosowanie się do poleceń policjantów, którzy (jeśli będzie taka potrzeba) będą kierować ruchem. W czasie długiego weekendu do służby skierowani zostaną m.in. policyjni motocykliści, a także radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane jak i nieoznakowane.

Ponieważ płynności ruchu i jego bezpieczeństwu, a tym samym komfortowi podróżowania zagrażają kierowcy łamiący przepisy, policjanci konsekwentnie reagować będą na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków:
– przekraczanie dozwolonej prędkości,
– wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
– wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych,
– wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego.

Działania rozpoczną się w piątek, 12 sierpnia i zakończą się późnym wieczorem w poniedziałek, 15 sierpnia.


KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."